מצע

אחרי אלפיים שנות גלות קמה מדינת ישראל כמדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית על בסיס ערכי מגילת העצמאות. אנו מביטים על הישגיה בגאווה עצומה. יחד עם זאת, אנו חשים שהבית מתערער. הפערים החברתיים גדלים, השחיתות מתגברת, בריחה מאחריות הפכה לנורמה. בהיעדר מנהיגות, השבטים השונים נאבקים זה בזה. בראייתנו, שונות היא כוח והחיבור זה הסיפור. מתוך אהבה גדולה לחברה הישראלית, ומתוך אמונה ב"טוב משותף", חברנו יחד אנשים שונים הגאים בזהותם ומכבדים זהויות של אחרים, ומוכנים להתגמש עבור שגשוג משותף.

בכוונתנו להוביל תכנית תיקון בעשור הקרוב לכל אתגרי החברה הישראלית:

  • בתחום החברתי-כלכלי, אנו מבקשים לחדש את הערך של ערבות הדדית וסולידריות לכל אזרח במדינה. אנו נתמקד בחינוך, בהזדמנות שווה לכל ילד, בקיום בכבוד בכל גיל, פרנסה מכבדת, בריאות ציבורית חזקה, דיור בר השגה, חיזוק הנגב והגליל והפריפריה החברתית. נפתח אסטרטגיה כלכלית-חברתית-סביבתית לישראל המבוססת על צמיחה מכלילה, צמצום פערים, ומימוש אחריות המדינה לאזרחיה. אנו נשמור על כלכלתה וצמיחתה של ישראל ונפעל מתוך אחריות, מנהיגות, מקצועיות, טובת הכלל וראייה מעשית וביצועית.
  • בתחום המדיני-ביטחוני נפעל על פי הערך "בקש שלום ורדפהו". לצד ביצור ביטחונה של ישראל, אנו נפעל באופן יזום ומחדש לקידום הסכם שלום והסדרים לסיום הסכסוך עם שכנינו, תוך הבנת הצורך בפשרות משני הצדדים.
  • בתחום הזהות היהודית וסוגיות דת ומדינה, אנו דבקים בערך החיים המשותפים ו"איש באמונתו יחיה", העדר כפיה דתית ובניית הסכמות ברוח אמנת גביזון מדן המעודכנת.
  • הצעירים בישראל הם דור העתיד של המדינה והנהגתה. לצעירים בישראל יש לפתח מענים מיוחדים והזדמנויות חדשות להוביל ולעצב את עתיד המדינה.
  • בהיבט ערביי ישראל והמיעוטים הנוספים במדינה, אנו מאמינים בהליכה משותפת מתוך שוויון זכויות ופתרון בעיות היסוד – דיור, פרנסה, השכלה ובטחון אישי באופן ממוקד לקהילות אלה.
  • מדינת ישראל היא מדינת חוק. נפעל לחיזוק מערכות האכיפה והבקרה. משטרנו הדמוקרטי דורש שמירה מתמדת, ואנו נקפיד על עצמאות הרשות השופטת. ניזום הגבלת קדנציות למניעת סיאוב והעמקת השקיפות והשיתוף במגזר הציבורי.

אנחנו קוראים לכל מי שרוצה ראייה חדשה בפוליטיקה הישראלית, לכל מי שחש שאין מפלגה המייצגת אותו, לכל מי שמאמין שיכולה להיות ישראל טובה יותר, לכל מי שמוכן לצאת מאזור הנוחות שלו ולחולל שינוי פוליטי, לכל מי שמוכן לתרום מזמנו, מרצו, מיכולותיו ומשאביו – להצטרף אלינו!

עקרונות המצע של מפלגת אחי ישראלי

נגישות