בתקשורת

14 בפברואר 2019

עדינה בר שלום ורות ירון בראיון למוסף שישבת בישראל היום

כתבה מרתקת על עדינה בר שלום ורות ירון, סיפורן האישי ואיך הגיעו להוביל את מפלגת אחי ישראלי.
הכתבה כוללת סיפורים מרתקים על אביה של עדינה, הרב עובדיה יוסף צז"ל, כולל תפיסת עולמו ודרכו שלא הופצו בש"ס ובתקשורת. עדינה מספרת על התפצלות מש"ס והקמת מפלגת אחי ישראלי, על החברה החרדית והפספוס הנוראי בשילובם בחברה הישראלית, על הבחירות וחבירות, על השכלה לכולם והתיקון הגדול שהיא רוצה לעשות במדינה.

10 בפברואר 2019

הרשימה של עדינה בר-שלום לכנסת: מחצית העשירייה הראשונה נשים

מפלגת אחי ישראלי הציגה היום את הרשימה לכנסת ה-21.
לצד בר-שלום, שעומדת בראש, חברים במפלגה גם אלוף במיל' גדעון שפר, תא"ל במיל’ רות מלכי ירון והאמנית רותי עסיס.
קואליציית "ארציות 2019" יצאה השבוע לקמפיין הקורא למפלגות לפעול לכך שמחצית מהרשימות שלהן יהיו נשים.

1 בפברואר 2019

עדינה בר שלום בראיון על המצוקה של הצעירים והדיור החרדי

"ערים נפרדות לחרדים? כרגע אין ברירה אחרת."
כלת פרס ישראל, עדינה בר שלום, כואבת את מצב היחסים בין חרדים לחילוניים, אבל מבטיחה שנראה מעורבות של "החרדים החדשים" יותר ויותר בכל הנושאים החברתיים.

31 בינואר 2019

המצטרף החדש למפלגתה של עדינה בר שלום: נציג הקהילה הגאה

מפלגתה של עדינה בר שלום, אחי ישראלי, הודיעה היום על הצטרפותו של עודד פריד לרשימת המפלגה. הודעה זו מפתיעה במיוחד בעיקר בשל העובדה שמדובר במפלגה המשלבת דתיים וחילונים, וכן מנוהלת על ידי אישה דתייה, בתו של הרב עובדיה יוסף, הרב הראשי הספרדי לשעבר ומנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, שנחשב לאחד מגדולי הרבנים והפוסקים בדור האחרון. כאמור, המפלגה הוסיפה כעת למפלגתה את פריד, נציג קהילה גאה, לשעבר מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב וראש הפורום למדיניות ציבורית ללהט"ב.

הודעת המפלגה: אנחנו במפלגת אחי ישראלי, בהובלתה של עדינה בר שלום – Adina Bar Shalom, יודעים שכולנו נולדנו שווים בפני האלוהים. וכך אנו מתייחסים לכל הקהילות, כולל לקהילת הלהט"ב. כולנו שווים. כולנו מחוייבים לכך.

31 בינואר 2019

חיבור של ויתורים – מאמר דעה בישראל היום

תיעוד אישי של כתב ישראל היום, דויד פרץ, שהתלווה למסע האוטובוסים של מפלגת אחי ישראלי באחד מששת ימי הסיור ברחבי הארץ.

20 בינואר 2019

מסע הבחירות של "אחי ישראלי" בראשות עדינה בר-שלום יצא לדרך

מסע הבחירות של המפלגה יתחיל במסע אוטובוסים ברחבי הארץ
"אנחנו נשאל את אזרחי ישראל מקריית שמונה ועד דרום הארץ מה מפריע להם, נשמיע להם את הרעיונות שלנו ונבקש את אמונם", אמרה בר-שלום ל"גלובס"

15 בינואר 2019

רצות לכנסת: הנשים החרדיות שמנסות לעשות היסטוריה בבחירות

מאז נוסדה המדינה, לא נכנסה אף אישה חרדית לשורות כנסת ישראל. כחלק ממאבק על השוויון, בג"ץ פסק שאגודת ישראל מוכרחת לשלב נשים כחברות מפלגה. עם זאת, יש נשים חרדיות שלא מחכות להחלטות של הגברים ויוצאות להילחם על הקול הנשי החרדי, דוגמת עדינה בר שלום, מנהיגת רשימת "אחי ישראלי". מנגד, ישנם מובילי דעת קהל בחברה החרדית המביעים חשש ממהלך כזה: "זה ישנה את ה-DNA של האישה החרדית. אישה חרדית שתיכנס לפוליטיקה, לא תישאר אותה האישה", אמר דב הלברטל, ממקורבי המהניג החרדי הרב אלישיב.

12 בינואר 2019

עדינה בר-שלום מכוונת למשרד החינוך: האם היא תביא את איחוד השבטים?

בימים אלה עורכת מפלגת אחי ישראלי, בראשותה של עדינה בר-שלום ואלוף במיל’ גדעון שפר, מסע באוטובוס ברחבי ישראל. הם מבקרים בקריית שמונה, ראש-פינה, ירושלים, עפרה, גוש עציון, אזור השרון, באר שבע ויישובי עוטף עזה. "אנחנו יוצאים למסע הזה עם פנקס ועט. אנחנו באים להקשיב. לשמוע את הבעיות ברמה הכי פרטית שיש לאזרחי ישראל", אמרה בר-שלום בתחילת השבוע.

בר-שלום (74) ומפלגתה רוצים להיות אלו שיאחדו את השבטים בישראל. לא בכדי הם קראו למפלגה "אחי ישראלי", משחק מילים שמשלב את המילה אולי הכי ישראלית שיש. בר-שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, מגיעה מהציבור החרדי ופועלת כבר שנים לשלבו בחברה כולה. ב-2014 היא אף הוכתרה ככלת פרס ישראל על מפעל חיים ותרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. המטרה שלה היא שילוב מיעוטים בחברה, בדגש על החברה החרדית. השאלה היא האם המקום המתאים ביותר לכך הוא משרד החינוך.

10 בינואר 2019

האחים והאחיות של רות ירון

מה משותף לבתו של הרב המנוח עובדיה יוסף, דיפלומטית ממשרד החוץ ואלוף בצה"ל? על פניו נראה שאין אולי כמעט קשר, אבל מסתבר שבפוליטיקה הישראלית דווקא יש. השלושה – עדינה בר שלום, האלוף במיל. גדעון שפר ותא"ל במיל. רות ירון – הקימו מפלגה שרצה כבר ברחוב הישראלי כמעט שנתיים ועכשיו, לקראת הבחירות, היא מנסה להוכיח את חיוניותה ואת נחיצותה במפה הפוליטית.

"אחי ישראלי" היא מפלגה שראשיה מתעקשים שלא להגדירה כמפלגת נישה, "כי היא פונה לכל עם ישראל והמרכזיות שלנו היא באחדות והשיתוף בין כל הפלגים" לדבריה של רות ירון, תושבת רעות ודוברת צה"ל לשעבר שנמנית בין מקימיה.

7 בינואר 2019

עדינה בר-שלום על דת, פמיניזם, ומה שביניהם – מעריב אונליין

"אני פועלת להיות דומה לאבי גם בפנימיות", אומרת לנו בראיון עדינה בר-שלום, בתו של מר"ן, הרב עובדיה יוסף, המנהיג הרוחני של ש"ס וגדול הפוסקים בדורנו. אך הגדרתה של בר-שלום כ"הבת של" ממש לא מסכמת אותה. במהלך חייה הספיקה בר-שלום להקים את המכללה החרדית ירושלים, לזכות בפרס ישראל על מפעל חיים ולהדליק משואה בטקס הדלקת המשואות. השנה, לקראת הבחירות הקרבות, היא אף הודיעה כי היא מתכננת לרוץ לכנסת וייסדה את מפלגת "אחי ישראל".
כיום, בר-שלום רצה לכנסת עם מפלגת "אחי ישראל", המתארת עצמה כ"בית פוליטי חדש המבוסס על פוליטיקה של טוב משותף – מתינות, כבוד הדדי וחתירה להסכמות". לקראת הבחירות הקרבות שוחחנו עם בר-שלום על מעמד הנשים בחברה החרדית, הדרך בה היא משלבת את עמדותיה עם הדת וההלכה, ושאיפותיה הפוליטיות לכנסת הבאה. "אני רוצה להיות שרת החינוך הבאה של ממשלת ישראל".

3 בינואר 2019

תת אלוף (במיל') רות ירון בראיון לגלצ

תת אלוף (במיל') רות ירון, דוברת צה"ל ודיפלומטית לשעבר, בראיון לגלצ:
"לא שמעתי אף פוליטיקאי מדבר על בריאות, על הפערים בין פריפריה למרכז, על תחבורה ציבורית… על כל הדברים שבאמת חשובים לאזרח… ואפשר אחרת – אנחנו חרדים וחילונים. מזרחים ואשכנזים. 50% נשים… שבאו לדאוג גם לדברים האלו, שחשובים לכל אזרח במדינת ישראל".

4 בדצמבר 2018

הנשים שעושות את ישראל מקום טוב יותר – כתבה בגלובס

מדבריה של עדינה:
"ממש בימים אלו אני מובילה את מפלגת 'אחי ישראלי' בדרך למערכת הבחירות הבאה, כדי לדבר אל כלל החברה בישראל עם שותפים לדרך – חילונים, דתיים וחרדים, ולהוביל שיח של טוב משותף."

נגישות